Uppdatering av maj

Årets för mig första husbils turné denna gång med Lotta ,Lidköping stod på kartan.
Första kvällen så samlades vi alla Werner, Ninni ,Anne och Sandra . Vi hade mkt trevligt firade Sandras födelsedag samt Ninnis 75 års dag som egentligen va tis efter. Härlig varm kväll med goda vänner kan det bli bättre ?!

DAG 1 Terriers
Hanar
🏆1a bh Cameron Delayed Devotion med Nordiskt cert
🏆2a bh Cameron Brain Storm
🏆3a bh Silkcroft Nephin Mor med cert
Tikar
🏆 1a bt Cameron High On Life med Nordiskt cert o cert
🏆2a bt Cameron Valpolicella
🏆3a bt Cameron Rock My Heart
🏆4a bt Cameron Syruph and Honey
BIR Noah BIM Mathilda

Lucas cert

I finaler

🏆 Noah BEST IN SHOW VETERAN !
🏆Noah blev också 3a i Terrier gruppen !

🏆Cameron BIS 3 Uppfödar grupp!
Lotta och jag stannade kvar medans resten av gänget for till Tångahed terrier kl på sön .

Dag 2 dvärghundar

Då ställde jag 🏆Archie som
blev BIR ! Lotta ställde pudlar o vann hon med men vi kunde inte vänta till finaler då det va strul med Lottas hundvakt hemma .


Min fina Archie !
I Tångahed där gjorde tikarna det mkt bra !
🏆 2a bt BIR veteran Cameron Dalwhinnie , Iris ställdes för första gång i veteran kl efter stort uppehåll och går in o vinner BIS VETERAN !!

4a bt Cameron Killala
Grattis till alla för fina vinster o placeringar !!
Den 19 maj Hörby Terrier klubben
Där representerade Ulla med Roxie o Noah
🏆 Cameron Rock My World Bir !

🏆2a bh Bir veteran Cameron Delayed Devotion

I finaler där slog Noah till med ett ytterligare BEST IN SHOW veteran !
På sön Hässleholm SKK
🏆2a bh Bir veteran Cameron Delayed Devotion
🏆3a bt Cameron Rock My World
Grattis Ulla till fina resultat !
Gimo NORDIC utst SKK !
Hanar
🏆 2a bh Cameron Austin Bir veteran
🏆3a bh Cameron Hard Rock Halleluja cert

🏆Bh 4a Cameron Delayed Devotion
Tik
🏆 1a bt Cameron Estelle NORDIC cert o BIM

Cameron BIR UPPFÖDARE !
Grattis gänget till fina vinster o placeringar ni sköter er så snyggt när jag är på semester!

Fabulous weekend in my home town

Absolutely fabulous weekend so so proud!
SATURDAY Wheaten speciality for Regional west 33 dogs entered for judge Jonny Andersson.
BEST MALE
Nr 1 Silkcroft Nephin Mor
Nr 2 Cameron Brain Storm
Nr 3 Cameron Delayed Devotion
Nr 4 Cameron Rockabilly
BEST FEMALE
Nr 1Cameron High On Life
Nr 2 Cameron Syruph and Honey
Nr 3 Cameron Rock My World
Nr 4 Cameron Rock My Heart
Mathilda BOB Lucas BOS !
Mathilda BIS
BOB Puppy Cameron The One

Mio
BOB Breeders group Cameron
Super day that was so much fun with lots of wheaten friends and of course TEAM CAMERON Huge congrats to all of you! ❤️❤️
SUNDAY
Kennel club show in Västerås Judge Jussi Liimatainen
Again a great day for us !
In best male
BEST DOG
1 CH Cameron Brain Storm BOS
3 CH Cameron Delayed Devotion
4 Silkcroft Nephin Mor R-CC/CAC
BEST FEMALE
1 CH Cameron Estelle BOB
2 CH Cameron Syrup And Honey
3 CH Cameron Rock My World
4 CH Cameron Rock My Heart
BOB Cameron Estelle BOS Cameron Brain Storm

Reser CAC Cameron Rockabuy Baby from junior cl!

BOB Veteran Cameron Delayed Devotion
BOB puppy Cameron The One

IN FINALS
CAMERON BEST IN SHOW BREEDERS GROUP!
BEST IN SHOW VETERAN

CAMERON DELAYED DEVOTION!!
So so proud of our hole TEAM CAMERON !
HUGE CONGRATS TO ALL OF YOU!
Photos thanks to Sandra Mia Andersson Seamrog,Marthe !
#kennelcameron #botaniqa #gisslendogcare #tuggaterrier